Albánie - Albánie 55+ Poznávací zájezd Krásy Albánie

Albánie 55+ Poznávací zájezd Krásy Albánie, Albánie, 27.9.2018, Polopenze

Albánie 55+ Poznávací zájezd Krásy Albánie

Albánie 55+ Poznávací zájezd Krásy Albánie
LM
Termín:
27.9. – 5.10.2018
Změnit termín
Délka:9 dní / nocí
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Polopenze
Číslo zájezdu:150390106
19 990 Kč (-5 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Poloha

Odhalte s námi unikátní historické dědictví Albánie - památky z dob helénských, římských a byzantských. Na  tomto zájezdu také objevíte skvosty otomanské architektury, které jsou zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO, a především zdejší jedinečnou nedotknutou přírodu. Dále navštívíte zapomenuté vesničky rozeseté po velkolepých horách, panenské pláže a ochutnáte vynikající albánskou kuchyni.

Program
 1. den – Odlet z Prahy. Přílet do Albánie. Ubytování a nocleh ve městě Dürres (Drač).  

2. den – Odjezd směrem na Albánskou riviéru. Národní park Llogara s horským průsmykem ve výšce 1 100 m n.m. odkud je nádherný panoramatický výhled na velkou část Jónského moře a na albánské vesničky ležící na kopcích přímo nad panenskými plážemi – možnost ochutnání specialit ze skopového masa či jogurtu z ovčího mléka. Poté pokračování cesty dále po Albánské riviéře přes malebné vesničky Dhermi, Vuno. Ubytování a nocleh v letovisku Himara.

 

3. den – Pokračování cesty po riviéře. Projedete vesnicemi Qeparo a Borsh. Pohlédnete zdálky na bývalou tajnou ponorkovou základnu Albánie a navštívítepevnost Ali Pashy, který původně tuto stavbu postavil jak letohrádek pro svou milovanou ženu, a to přímo uvnitř nádherné zátoky s názvem Panormo (překrásná). Cestou do starobylého města Gjirokastra, zapsané v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, zastávka u přírodní rezervace “Modré oko”, kde se podíváte na vyvěračku křišťálové (pitné) vody z jeskyní, které přesahují hloubku 72 m. Nedaleko vodní elektrárna Bistrica, kterou postavili čeští inženýři v 50. letech minulého století. Ubytování a nocleh v Gjirokastře.

 

4. den – Gjirokastra – rodiště bývalého diktátora Albánie, Envera Hoxhy. Návštěvě citadely s hodinovou věží, etnografického muzea, starého bazaaru a čtvrtí s nádhernou otomanskou architekturou. Berat – starobylé město zapsané v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.  Berat je také známý svým večerním korzem, kde se stovky a tisíce mladých i starých lidí nerušeně procházejí po městské promenádě a užívají si pohodu podvečera. Ubytování a nocleh v Beratu.

 

5. den – Navštívíte pevnost tyčící se nad městem Berat, muzeum ikon středověkého malíře Onufriho – poznáte jeho typickou červenou barvou, kterou zatím žádný světový malíř nedokázal napodobit. Seznámíte se s historkou o dvou kodexech Starého zákona. Tyto prastaré verze Bible byly nalezeny v kostele Nanebevzetí panny Marie. Poté cesta k Ohridskému jezeru do města Pogradec, který se stejně jako protější Ohrid pyšní svou poklidnou atmosférou, promenádou podél tohoto krásného jezera a nádhernými výhledy na protější hory Makedonie. Ubytování a nocleh v Pogradecu. 

 

6. den – pulzující hlavní město Tirana – seznámíte se s nejdůležitějšími památkami, jako je socha národního hrdiny Skanderberga, měšita, hlavní třída s krásnou italskou architekturou, parlament, tzv.pyramida – původní muzeum diktátora E. Hoxhy, úřad vlády, známá čtvrť nejvyšších politických představitelů Albánie (tzv. “Blloku”), vila E. Hoxhy, univerzita M. Terezy se stejnojmenným náměstím a její sochou. Ubytování a nocleh v Dürresu (Drači).

 

7. den – největší přístavní město Albánie – Dürres, známé také jako Drač či staré Dyrrachium. Nejprve se seznámíte s dějinami města. Půjdete kolem benátské věže, podíváte se na starý amfiteátr, kde se konaly gladiátorské zápasy, projdete se malebnými uličkami, uvidíte muslimskou mešitu, hlavní náměstí, moderní promenádu lemovanou palmami a ortodoxní kostel. Navštívíte zdejší trhy a v případě kladného vyřízení žádanky, výrobnu známé brandy Skanderbeg. Ubytování a nocleh v Dürresu (Drači).

 

8. den – Odlet z Albánie. Přílet do Prahy.

 

V případě pobytu na 9 nocí:

8. - 9. den - Pobyt u moře s možností fakultativních výletů.

10. den - Odlet z Tirany do Prahy. Zpáteční let s přestupem.

V případě pobytu na 10 nocí:

8. - 10. den - Pobyt u moře s možností fakultativního výletu. 

11. den - Odlet z Tirany do Prahy. Zpáteční let s přestupem.

Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu Praha – Tirana – Praha včetně všech poplatků
 • 9/10 nocí ve dvoulůžkovém pokoji v hotelech 3*/4* 
 • 9/10 x polopenzi
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • transfery dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu 
Cena nezahrnuje
 • příplatek od 3 290 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky pobytu
 • nápoje u večeří
 • případné fakultativní výlety
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
Poznámka:
 • Minimální počet účastníků 25.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
Pořadatelem tohoto zájezdu je Delfín travel s.r.o., IČ 27643298.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK