BANGKOK (Thajsko) – LUANG PRABANG (Laos) – SIEM REAP (Kambodža)

Vyhledávání zájezdů
Bangkok (Thajsko) – Luang Prabang (Laos) – Siem Reap (Kambodža) - Laos

Bangkok (Thajsko) – Luang Prabang (Laos) – Siem Reap (Kambodža) starstarstar

Bangkok (Thajsko) – Luang Prabang (Laos) – Siem Reap (Kambodža)
Doprava:
-
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
-
Popis
Objevte tři významná historická města Jihovýchodní Asie. Užívejte si atmosféru starobylého Thajska v chrámovém komplexu Ayutthaya a nechte se okouzlit proslulými plovoucími trhy. V Laosu poznejte tradiční město Luang Prabang spolu s jeskyní plnou sošek Buddhy a krásnými vodopády Kuangsí a Tad Se. V Kambodži se projděte významným chrámovým komplexem Angkor Wat a ženskou pevností uprostřed džungle Banteay Srei.
Stravování
snídaně
Doprava
letecky
Program
1. den
Den 1 – Odlet Praha – Bangkok

Odlet z Prahy do Bangkoku podle mezinárodních letenek.

2. den
Den 2 – Bangkok

Po přistání na mezinárodním letišti v Bangkoku vás vyzvedne řidič, který vás zaveze do hotelu.

3. den
Den 3 – Bangkok – plovoucí trhy (S/O/-)

Po snídani ve vašem hotelu vás vyzvedne průvodce a vydáte se na prohlídku plovoucího trhu Damnoen Saduak. Plovoucí trhy leží dvě hodiny od Bangkoku a vybudovány byly v 19. století králem Rama IV. Po příjezdu do oblasti se nalodíte na malou loďku. Plovoucí trhy jsou plné malých obchůdků s ovocem a zeleninou, domácími bonbóny a mnoha dalšími výrobky. Po prohlídce trhů poplujete zpět k přístavu a odtud pak pojedete zpět do Bangkoku. Po zbytek dne volný program v Bangkoku.

4. den
Den 4 – Bangkok – Ayutthaya (S/O/-)

Po snídani v hotelu vás v 6:30 vyzvedne průvodce, se kterým se vydáte na prohlídku města Ayutthaya, které bylo před více než 400 lety hlavním městem Siamu (Thajska). Součástí Ayutthayi je několik míst, které patří na Seznam světového dědictví UNESCO. Jako první zde navštívíte královský palác, který je znám i jako letní sídlo krále Rama V.. Na tomto místě se potkává několik architektonických stylů, mísí se zde vlivy Thajska, Číny, Itálie a dalších zemí. Zpět do Bangkoku se vydáte lodí po řece Chao Praya. Na lodi vás bude čekat i oběd formou bufetu. Po příjezdu do Bangkoku budete mít po zbytek dne volný program.

5. den
Den 5 – Bangkok – Luang Prabang (S/-/-)

Dnes Vás čeká let z Bangkoku do města Luang Prabang v Laosu. O tomto městě se říká, že je nejtradičnější z celé Jihovýchodní Asie. Po příletu do Luang Prabangu Vás vyzvedne řidič a zaveze Vás do hotelu na check in. Po zbytek dne volný program pro procházku po městě a užití si večerního Luang Prabangu.

6. den
Den 6 – Luang Prabang a jeskyně Pak Ou (S/O/-)

Po snídani v hotelu vás vyzvedne průvodce a vydáte se na celodenní prohlídku města. Jako první navštívíte Královský palác a Národní muzeum. Pokračovat budete lodí po řece Mekong až k jeskyním Pak Ou. Po cestě navštívíte vesnici Xanghai, která je známá pro produkci místní rýžové whisky. Po obědě v místní restauraci poplujete lodí zpět do města Luang Prabang. Následuje chrám Wat Visounnarat, který je postaven v khmérském stylu a je poměrně rozdílný od ostatních postavených v 16. století.

Poté již navštívíte chrám Wat Xieng Thong, nejstarší chrám v Luang Prabangu, který překonal několik válek. Před západem slunce vystoupáte na horu Phousi, odkud je nádherný výhled na celé město. Po západu slunce sejdete zpět do města, kde už v tuto dobu začíná noční trh, který je plný jídla i stánků se suvenýry. Po zbytek večera budete mít volný program.

7. den
Den 7 – Luang Prabang – vodopády Tad Se a Kuangsi (S/O/-)

Po snídani vás vyzvedne průvodce a vydáte se vydáte ke známým vodopádům Kuangsi. Ve spodní části vodopádů si, pokud budete chtít, můžete i zaplavat. Kolem poledne pak budete mít oběd v místní restauraci. Poté budete pokračovat k vesnici Ban Aen, kde se nachází vodopády Tad Se. K vodopádům se lze dostat pouze malou loďkou, cesta však netrvá déle než 5 minut. Po prohlídce vodopádů se vrátíte zpět do města. Po zbytek dne volný program.

8. den
Den 8 – Luang Prabang – Siem Reap (S/-/-)

Dnes Vás čeká let z Luang Prabangu do Siem Reapu v Kambodži, což je město poblíž chrámového komplexu Angkor Wat. Po příletu Vás na letišti vyzvedne řidič a zaveze Vás do hotelu na check in. Po zbytek dne volný program pro procházku po městě.

9. den
Den 9 – Angkor Wat (S/O/-)

Po snídani v hotelu Vás vyzvedne průvodce, se kterým Vás bude čekat celodenní prohlídka Angkor Watu. Jako první navštívíte místní muzeum, kde získáte základní informace o tomto místě. Čeká Vás prohlídka kamenného chrámu Bayon, chrámu Phimeankas, Elephant Terrace a Terrace of the Leper King. Samozřejmě navštívíte i největší chrám Angkor Wat. Tento architektonický skvost byl postaven ve 12. století a jeho rozloha je kolem 210 hektarů. Zde budete mít spoustu volného času na prohlídku a po ní se již vrátíte zpět do města. Po zbytek večera volný program.

10. den
Den 10 – Banteay Srei (S/O/-)

Po snídani v hotelu Vás vyzvedne průvodce a vydáte se na prohlídku chrámu Banteay Srei, pevnosti žen uprostřed džungle dokončené kolem roku 900 n.l., který se skládá z několika knihoven, nádvoří a galerií. Poté se vydáte na prohlídku Rolous, což je soubor chrámů, které sloužily jako hlavní město během vlády panovníka Indravarman I. Nejzajímavějším a největším je chrám Bakong. Po návštěvě se vrátíte zpět do města a po zbytek dne budete mít volný program.

11. den
Den 11 – Siem Reap – Bangkok – Praha

Dnes Vás čeká let ze Siem Reapu do Bangkoku, odkud se vydáte zpět do Prahy s přestupem podle nabídky mezinárodních letenek.

12. den
12. den
Den 12 – Praha

Přílet do Prahy.

Konec programu

Cena zahrnuje
mezinárodní letenky
transporty podle itineráře
ubytování ve 3* hotelu
anglicky mluvící průvodce během výletů
strava podle itineráře
vstupy do památek podle itineráře
pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
osobní pojištění
spropitné
stravování neuvedené v programu
turistická víza

Za příplatek:
vyšší kategorie hotelů – 4*, 5*
prodloužení o Vámi vybranou destinaci

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.