Laos - Cesta Laosem a Severním Vietnamem

Cesta Laosem a Severním Vietnamem, Laos, 24.3.2018, Bez stravy

Cesta Laosem a Severním Vietnamem starstarstar

Cesta Laosem a Severním Vietnamem
Termín:
24.3. – 5.4.2018
Změnit termín
Délka:13 dní / nocí
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Bez stravy
Číslo zájezdu:121223602
64 500 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Stručný popis
12denní poznávací zájezd po Laosu a Severním Vietnamu. Luang-Prabang, Pak Ou, Vientiane, Savannakhet, Lao Bao, Hue, Danang, Hoi An, Hanoi
Program

1. den: Odlet z ČR


3. den: Bangkok – Luang Prabang


Ihned po příletu do Luang Prabang transfer do hotelu. Oběd v místní restauraci. Naše návštěva začíná Vat Vixoune ovlivněn architekturou Thai-Lu a That Makmo. Pokračujeme k Vat Sieny Thong, který patří k nejkrásnějším chrámům v Luang Prabang datovaný do 16. století. Jeho střecha je přetažena až k zemi a je zdoben barevným sklem na zdech kaple. Vystoupíme na Phousy Hill, abychom viděli panoramatický pohled na město a řeku Mekong. Večeře a nocleh v hotelu.


4. den: Luang Prabang – Pak Ou – Luang Prabang


Snídaně v hotelu. Na místním mole v Luang Prabang se nalodíme na tradiční loď a jedeme proti proudu řeky Mekong navštívit posvátnou jeskyni. Po cestě zastavíme v malebné vesničce Thing Hong, kde lze shlédnout zdejší denní život. Návštěva Tham Ting a Tham Phoum, zvané „Jeskyně tisíců Buddhů“. Oběd v restauraci Soun Pak Ou v blízkosti jeskyně.


Návrat lodí zpět do Luang Prabang. Na cestě zpět zastávka v Ban Xang Khong, kde se ručně vyrábí papír. Shlédneme staré město nebo další variantou jsou nákupy v tržnici Hmong. Večeře v místní restauraci. Ubytování v hotelu.


5. den: Luang Prabang – Vientiane


Snídaně v hotelu. Návštěva Národního muzea, bývalého královského paláce králů (úterý zavřeno), poté pokračujeme k Vat Mai s 5ti stupňovou střechou a nádherně vyřezávanou verandou. Transfer na letiště a přelet do Vientianu. Ihned po příletu transfer do místní restaurace – oběd.


Odpoledne návštěva Vientianu, hlavního města Laosu: Návštěva Vat Pra Keo, nejstaršího a nejkrásnějšího chrámu Vientianu, návštěva královského paláce Vat Sisaket. Pokračujeme k That Luang Stupa, nejvíce uctívané svatyni v Laosu a míjíme Patouxay (vítězný oblouk). Procházka podél Mekongu při západu slunce. Večeře v místní restauraci. Ubytování v hotelu.


6. den: Vientiane – Savannakhet


Časná snídaně.V 7 hodin opustíme Vientiane a jedeme po cestě č. 13 směřující do jižního Laosu. Zastavíme se na návštěvu Pha Bat. Pokračujeme dále a zastavíme v Pakkading, kde se setkáváme s Nam Kadding a Mekongem. Uvidíme jak se místní lesy změnili v dobrém pro průmysl s parfémy. Pokračujeme jízdou podél rýžových polí do Thakhek. Zastavíme pár kilometrů před Thakhekem, kde nás stezka dovede k přírodní kamenné zdi, která je zerodovaná do tvaru kaple pod širým nebem. Legenda říká, že zdi byly součástí obrany města Si Khotabun před útokem. Thakhek je známý jako tranzitní bod mezi Vietnamem a Thajskem.


Oběd v místní restauraci. Vydáme se pěšky do malého města umístěného podél břehů Mekongu. Centrum si stále zachovává specifickou atmosféru s kombinací čínsko-evropských staveb. Pokračujeme do Savannakhet se zastávkou v Ban Nateuy. Toto úžasné místo získává podzemní sůl v atmosféře „jiného světa“. Příjezd od Savannakhet. Konec odpoledne. Transfer do vašeho hotelu, kde se ubytujete. Večeře v místní restauraci, nocleh.


7. den: Savannakhet – Lao Bao (hranice Laos-Vietnam) – Hue


Snídaně v hotelu. Uděláme si procházku městem, míjíme městské centrum, chrám, staré budovy a jedeme do Hing Hang, nejslavnější stupy v savannakhetské provincii s krásnými vyřezávanými figurkami, 15 km od města. Pokračujeme po cestě č.9 a překračujeme hranice v Lao Bao. Setkáme se s naším průvodcem. Jedeme do Hue se zastávkou na bývalém bojovém poli Khesanh. Oběd po cestě. Příjezd do Hue pozdě odpoledne, transfer do hotelu. Večeře a nocleh.


8. den:Hue


Snídaně v hotelu. Vydáme se na plavbu na řece Perfume pod pagodou Thien Mu. Pokračujeme návštěvou císařského města, Khai Dinh a hrobkou Tu Duc. Oběd v místní restauraci. Večeře a ubytování v hotelu.


9. den: Hue – Danang – Hoi An


Snídaně. Odjezd z Hue do Damany, přes „Hai Van Pass“, projíždíme skrz mnoho krásných červenými kachličkami obloženými vesnicemi s ovocnými sady, užijete si působivý pohled na nebe a moře a poté pokračujeme do Hoi An. Oběd v místní restauraci. Odhalíme historické město Hoi An, které využívalo prosperity přístavního města během 16. – 18. století. Je to značně velké společenství zahraničních obchodníků mající za následek jedinečný architektonický styl s vietnamsko, čínskými a japonskými vlivy. Večeře a ubytování v hotelu.


10. den: Hoi An – Danang – Hanoi


Snídaně. Volno pro odpočinek a relaxaci.


Jízda do Danangu, návštěva hor Marble a muzea Cham. Oběd v místní restauraci. Transfer na letiště pro odpolední let do Hanoje. Přílet do Hanoje a transfer do hotelu. Večeře a přenocování v hotelu.


11. den: Hanoi


Snídaně. Návštěva Ho Či Minhova mauzolea (zavřeno v pondělí a pátek a v měsících říjen-listopad je v údržbě), pagoda One Pillar a vojenské muzeum (zavřeno v pondělí).


Oběd v místní restauraci. Návštěva chrámu literatury, muzea výtvarného umění (zavřeno v pondělí) a chrámu Quan Thanh. Večeře a přenocování v hotelu.


12. den: Hanoi – ČR


Snídaně. Volný čas před transferem na mezinárodní letiště Noi Bai. Odlet do ČR.

Cena zahrnuje
leteckou dopravu Praha-Luang Prabang, Hanoi-Praha, letenky Luang Prabang-Vientiane, Danang-Hanoi, transfery dle programu, ubytování v 2- 3*hotelích a strava dle programu (plná penze), anglicky hovořící průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
víza do Vietnamu zajistíme za 1900,-/osobu, víza do Laosu na letišti za 30 USD, poplatky, vstupy a spropitné, komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění storna
Min osob: 2, s anglicky mluvícím průvodcem, Termín zájezdu je flexibilní, zájezd lze zorganizovat kdykoliv.
Min osob: 10, s anglicky mluvícím průvodcem, Termín zájezdu je flexibilní, zájezd lze zorganizovat kdykoliv.
Pořadatelem tohoto zájezdu je Jedu.cz s.r.o., IČ 26192764.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK