Laos - Laos plný překvapení

Laos plný překvapení, Laos, 18.4.2018, Polopenze

Laos plný překvapení

Laos plný překvapení
Termín:
18.4. – 28.4.2018
Změnit termín
Délka:11 dní / nocí
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Polopenze
Číslo zájezdu:140505349
59 600 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Popis
Trekking uprostřed nádherné přírody + Vientiane a Luang Prabang.
Ubytování
Vientiane - Sengtawan Riverside Hotel ***
Hotel s restaurací na střeše, kterou prestižní server tripadvisor zařadil díky výhedu na Mekong mezi TOP10 světových střešních restaurací.
Oficiální web: http://www.sengtawan.com

Vang Vieng - The Elephant Crossing Hotel ***
Boutique hotel s 31 pokoji a krásným výhledem na vápencové pohoří se nachází na břehu řeky Nam Song.
Oficiální web: http://www.theelephantcrossinghotel.com/

Luang Prabang - Manoluck Hotel ***
Hotel s 45 pokoji se nachází cca 25 min. chůze od historického centra.
Oficiální web: http://www.manoluckhotel.com/

Ban Paklung - ubytování v soukromí

Kuangsi - Vanvisa **
Pension s restaurací v dokonalém přírodním prostředí se nachází jen cca 5 min. chůze od vodopádů a 35 min. jízdy z centra Luang Prabang.
Oficiální web: http://www.vanvisaguesthouse.com/AtTheFalls/index.html

Ban Long Lao - ubytování v soukromí

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.
Poloha
Den 1: Vientiane

Po příletu do laoského hlavního města Vientiane transfer do hotelu. Městečko na břehu Mekongu je fascinující směsí laoských, thajských, čínských, vietnamských a francouzských vlivů. Odpoledne prohlídka Wat Sisaket, což je nejstarší chrám ve Vientiane, zastávka u Haw Prakeo, bývalého královského chrámu, kde byla dříve uložena slavná soška Smaragdového Buddhy (dnes v Bangkoku), u impozantního památníku Patuxai, nazývanému Vítězným obloukem Vientiane, a stupy That Luang. Přenocování ve Vientiane.Den 2: Vang Vieng (snídaně)

Ráno odjezd z Vientiane podél jedné z nejkrásnějších tras v celé Asii do Vang Vieng. Nachází se v zatáčce na řece Nam Song. Toto malé a klidné městečko se v poslední době rychle rozvíjí příchodem turistů, kteří obdivují zdejší krásné přírodní scenérie s klidnou hladinou řeky a vápencovými skalami. Po ubytování v hotelu pojedete prozkoumat jeskyni Tham Jang, kde se místní obyvatelé na začátku 19. století skrývali před čínskou invazí, a dechberoucí krajinu podél řeky Nam Song. Přenocování ve Vang Vieng.Den 3: Luang Prabang (snídaně)

Brzy ráno přesun do Luang Prabang, několikahodinovou náročnou cestu vám vynahradí ohromující horské scenérie. Odpoledne příjezd do Luang Prabang, čas na procházku k prvnímu seznámení s tímto okouzlujícím městem plným lesklých chrámových střech, koloniální architektury i s úžasnou horskou kulisou. UNESCO ho prohlásilo za nejzachovalejší tradiční město v jihovýchodní Asii - na silnicích je zde stále malý provoz a mnichy v oranžových šatech se slunečníky zde není šance minout. Přenocování v Luang Prabang.Den 4: Luang Prabang (snídaně)

V tento den navštívíte Národní muzeum v bývalém královském paláci, které sdružuje významnou sbírku artefaktů, odrážejících bohatou laoskou kulturu od dob raných králů až po posledního panovníka. Nádherná chrámová stavba Wat Xiengthong vás ohromí svým zdobením s pozlacenými štuky a dveřmi. Prohlédnete si i další významné památky, včetně impozantní stúpy Wat Visoun, svatyně Wat Aham, nejstaršího chrámu města Wat Sene a Wat Mai. Ideální způsob, jak zakončit den, je sledovat nádherný západ slunce nad řekou Mekong z vrcholu hory Phousi. Odtud se ještě vydáte na pouliční noční trh, kde najdete krásné ukázky textilní ruční práce místních obyvatel a horských kmenů z okolí Luang Prabang. Přenocování v Luang Prabang.Den 5: Ban Paklung (snídaně, oběd, večeře)

Velmi krásná horská oblast kolem Luang Prabang je ideální pro každého, kdo hledá opravdové dobrodružství a možnost trekkingu. Po snídani se vydáte přes mocný Mekong k navštěvě jedné z nejznámějších jeskyní u Luang Prabang. Poté návštěva místních vesnic menšinových etnických skupin - Ban Chane a Ban Pha Phet. Pokračujete lodí poklidnou cestou do Paklung, kde budete hosty jedné laoské rodiny vč. ubytování v jejím jednoduchém vesnickém domě. Přenocování v Ban Paklung.Den 6: Ban Paklung - Khouangsi vodopády (snídaně, oběd, večeře)

Celodenní trek procházející různými horskými vesnicemi Ban Jong či Ban Long Phu. Cestou narazíme na mnoho etnických menšin, jejichž pozornost jistě přitáhnete, protože do této části země míří jen velmi málo návštěvníků. V Ban Saluen se vydáte přes řeku Mekong, abyste obdivovali slavné Khouangsi vodopády. Voda padající přes několikastupňové vápencové útvary do chladných a průzračných vod "bazénu" je báječné místo k relaxaci. Přenocování v Ban Thapene u Khouangsi vodopádu.Den 7: Ban Long Lao (snídaně, oběd, večeře)

Tento den budete pokračovat v objevování krásného okolí města Luang Prabang, Obtížnější trekking po horách, v lesích, mezi potoky a rýžovými poli. V pozdním odpoledni dorazíte do Ban Long Lao, kde budete mít čas na procházku touto malou vesnicí k objevování životního stylu místních lidí. Budete zde opečováváni jako vážení hosté a budete mít šanci ochutnat domácí rýžové víno! Přenocování v Ban Long Lao ve vesnickém domu.Den 8: Ban Xieng Mouak, Luang Prabang (snídaně, oběd)

Po snídani se vydáte na půldenní trek procházející několika dalšími horskými vesnicemi. Z Ban Xieng Mouak se odvezete místní dopravou - tuk tukem zpět do Luang Prabang. Zbytek dne volný program k vlastnímu průzkumu města, návštěvě nákupních center apod. Přenocování v Luang Prabang.Den 9: Luang Prabang (snídaně)

Volný čas k průzkumu města až do transferu na letiště k odletu.
Stravování
snídaně + 4x oběd a 3x večeře
Ubytování
Vientiane - Sengtawan Riverside Hotel ***

Hotel s restaurací na střeše, kterou prestižní server tripadvisor zařadil díky výhedu na Mekong mezi TOP10 světových střešních restaurací.

Oficiální web: http://www.sengtawan.comVang Vieng - The Elephant Crossing Hotel ***

Boutique hotel s 31 pokoji a krásným výhledem na vápencové pohoří se nachází na břehu řeky Nam Song.

Oficiální web: http://www.theelephantcrossinghotel.com/Luang Prabang - Manoluck Hotel ***

Hotel s 45 pokoji se nachází cca 25 min. chůze od historického centra.

Oficiální web: http://www.manoluckhotel.com/Ban Paklung - ubytování v soukromíKuangsi - Vanvisa **

Pension s restaurací v dokonalém přírodním prostředí se nachází jen cca 5 min. chůze od vodopádů a 35 min. jízdy z centra Luang Prabang.

Oficiální web: http://www.vanvisaguesthouse.com/AtTheFalls/index.htmlBan Long Lao - ubytování v soukromíPokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.
Cena zahrnuje
8x ubytování se snídaní v uvedených či podobných hotelech, 4x oběd, 3x večeře, letenka z Prahy do Vientiane a zpět z Luang Prabang vč. letištních tax, veškeré transfery v rámci programu klimatizovaným vozem, anglicky mluvící průvodce, vstupy do navštívených objektů dle programu, pitná voda ve voze, lodní výlet dle programu
Cena nezahrnuje
prodloužení o pobyt např. ve Vietnamu, vízum, cestovní pojištění, vyšší kategorie ubytování, jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku
Pořadatelem tohoto zájezdu je Nirvana Travel s.r.o., IČ 01981749.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK