Pozoruhodný Laos

Vyhledávání zájezdů
Pozoruhodný Laos - Laos

Pozoruhodný Laos starstarstar

Pozoruhodný Laos
Doprava:
-
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
-
Popis
Během zájezdu na Vás čeká mnoho nevšedních zážitků. Plavba po tepně Laosu, řece Mekong nebo prohlídka ruin Wat Phu, důležitých pro dávné Khmerské králoství. Jistě ve Vás zanechají atmosféru Laosu ještě na dlouhou dobu.
Stravování
Snídaně
Doprava
Letenky
Program
1. den
Odlet Praha – Luang Prabang
Odlet z Prahy do města Luang Prabang podle mezinárodních letenek.

2. den
Luang Prabang
Po příletu do města Luang Prabang Vás vyzvedne průvodce a zaveze Vás do hotelu. Luang Prabang je pravděpodobně jedno z nejtradičnějších měst v Jihovýchodní Asii. Klid a šarm tohoto města spolu s přírodními scenériemi z něj dělá jedno z nejlepších míst v Laosu pro navštívení.

Po krátkém odpočinku navštívíme chrám Wat Vusoun a svatyni Wat Aham. Dále vystoupáme nahoru po hoře Phousi, kde prozkoumáme posvátný pozlacený chrám spolu s krásným západem slunce a výhledem na město a řeku Mekong. Odtud se vydáme na večerní trhy, kde najdeme výběr ručně dělaných textílií. Noc strávíme ve městě Luang Prabang.

3. den
Luang Prabang – Wat Sene – Luang Prabang
Po snídani se vydáme na prohlídku hlavních zajímavostí ve městě. Jako první navštívíme nejstarší chrám ve městě Wat Sene a chrám Wat Xiengthong se střechou, která sahá až k zemi. Po prohlídce chrámů se vydáme na projížďku lodí po řece Mekong, která nám nabídne krásné výhledy na místní venkov. V průběhu projížďky se podíváme do dvou jeskyní, které jsou napěchovány tisíci zlatými sochami Budhy. Po cestě zastavíme u vesnice Ban Xanghai, kde se vyrábí místní rýžové víno. Po návratu do města Luang Prabang se vydáme na krátkou cestu do Ban Xienglek, malé vesnice, která je známá pro tkaní hedvábí a výrobu papíru. Noc strávíme ve městě Luang Prabang.

4. den
Khouangsí – Luang Prabang
Dnes budete mít možnost se brzo ráno účastnit ranního rituálu šafránově oblečených mnichů, kteří přijímají almužnu v podobě rýže. Tato tradice je pro Laos velmi unikátní a je jedinou budhistickou zemí, která tuto tradici dodržuje.

Odtud budete moci navštívit ranní trh Phosi, který nabízí mnoho věcí. Od usušené buvolí kůže, přes lokální čaj, kuřata, zeleninu až po produkty z hedvábí. Laos je také známý pro své tradiční ruční práce a dnes navštívíte tradiční vesnice etnických menšin v Laosu, Ban Ouay a Ban Thapene. Pokud nám čas dovolí, tak se podíváme i na krásné vodopády Khouangsí. Po návratu do města Luang Prabang budeme pokračovat do Ban Phanom, známé tkalcovské vesnice a do města Luang Prabang se vrátíme večer. Noc strávíme ve městě Luang Prabang.

5. den
Luang Prabang – Vientiane
Po snídani navštívíme Národní Museum a Královský palác, který disponuje širokou sbírkou artefaktů, představujících bohatou historii a kulturu Laosu. Dále navštívíme místní trh a vydáme se na let do hlavního města Vientiane.

Po příjezdu do města začneme s prohlídkou hlavních zajímavostí města. Jako první se podíváme do chrámu Wat Sisaket s tisícemi miniatiur Budhy a do královskému chrámu Wat Prakeo, který je domovem známého smaragdového budhy. Po cestě navštívíme laosské národní dědictví, známou posvátnou stavbu That Luang a budete mít možnost udělat pár snímků impozantního památníku Patuxay. Noc strávíme ve Vientiane.

6. den
Vientiane – Pakse – Champassak
Po snídani se vydáme na brzký let do Pakse. Po příletu Vás přivítá průvodce a vydáte se na projížďku lodí z Pakse do Champassak. Po příjezdu do města Champassak si dáme oběd v restauraci u řeky. Jižně do města Champassak navštívíme ruiny Wat Phu, jednu z nejdramatičtěji situovaných pagod v Jihovýchodní Asii. Wat Phu je součástí Světového dědictví UNESCO od roku 2001. Tato úžasná oblast Khmerské civilizace byla vybudována v 10. století a je tedy starší než Angkor Wat v Kambodži. Po prohlídce se vrátíme zpět na loď a užijeme si večerní relax. Noc strávíme na lodi.

7. den
Huel Thamo – Ban Dua Tae
Po snídani na lodi pojedeme do vesnice Huel Thamo, která je pouze pár minut chůze vzdálená od spektakulárního starobylého chrámu Oum Muong, který je schován v lese. Po prohlídce se vrátíme zpět na loď, kde na nás bude čekat oběd a budeme pokračovat plavbou jižně kolem regionu s 4000 ostrovy. Odpoledne přijedeme do tradiční vesnice Ban Dua Tae, kde se život po staletí vůbec nezměnil. Večeře bude servírovaná na palubě lodi. Noc strávíme na lodi.

8. den
Ban Veuthong – Pakse
Po snídani poplujeme do malé vesnice Ban Veuthong, kde se nalodíme na malou loď a zamíříme na ostrov Khong. Největší ostrov ze 4000 v této oblasti. Po obědě se vydáme na prohlídku města, kde najdeme francouzské koloniální budovy. Minibus nás pak zaveze ke známým vodopádům Khone Phapeng, největším vodopádům v Jihovýchodní Asii, známých jako Niagary východu. Po prohlídce se vrátíme do města Pakse, kde strávíme noc.

9. den
Pakse – Praha
Po snídani budete mít volno až do vašeho odletu Prahy podle mezinárodních letenek.

10. den
Praha
Přílet do Prahy. Konec programu
Cena zahrnuje
mezinárodní letenka
transporty podle itineráře (letenky, lodě, minibusy)
ubytování ve 3* hotelech
anglicky mluvící průvodce
strava podle itineráře
vstupy do památek podle itineráře
Cena nezahrnuje
osobní pojištění
spropitné
stravování neuvedené v programu
turistické víza

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.