ostrovy Srí Lanka a Maledivy

Srí Lanka, Maledivy

Pro individuální cestovatele i skupiny doporučujeme pobyt  na ostrovech v Indickém oceánu.

Srí Lanka (dříve Cejlon) má přízvisko "perla indického oceánu".Je to jistě pro exotickou krásu ostrova, ale také pro tvar ostrova, připomínající perlu. Srí Lanka je oddělena jen několikakilometrovou úžinou od nejjižnějšího pobřeží Indie.  Je to překrásná kombinace tropické přírody, úchvatného vnitrození s množstvím historických památek (mnohé jsou chráněny UNESCEM), vysokými horami z nichž k hoře Adamově vedou procesí buddhistických poutníků a pro Evropana je velkým zážitkiem na tuto horu vystoupit a nezapomenutelné  čajové plantáže a manufaktury, kde se čaj zpracovává. Už nikdy Vám nebude chutnat čaj tak dobře, jako přímo v čajové manufaktuře, kde je i vzduch provoněn čajovými lístky. A to ještě není zdaleka vše, co je možné na Srí Lance vidět, určitě každý návštěvník chce vidět slony a mnoho další zajímavé zvěře žijící v národních parcích. Slona je však možné potkat i na silnici při práci.
Z vnitrozemí pak vede cesta na pobřeží do krásných modrých lagun, hotely zde nabízí příjemný odpočinek a dobré jídlo.


Let ze Srí Lanky na Maledivy trvá pouze 1:30 minut. Pokud má cestovatel dostatek času nabízí se řešení spojit pobyt a na Srí Lance si prohlédnout památky, přírodu, národní parky a na Maledivách si odpočinout a užít podmořského života.

 

Maledivy, oficiální název je Maledivská republika. Leží o něco jižnější než Srí Lanka, také v Indickém oceánu. Maledivy tvoří souostroví tisíců korálových ostrůvků z nichž je obydleno asi 200.  Maledivy jsou nejníže položeným státem světa, žádný z ostrovů neleží více jak 2,5 m nad mořem.
Maledivy, to je něco jako ráj na zemi, azurově modré moře, krásné bílé písečné pláže a všudypřítomné kokosové palmy. Pobyt na Maledivách je odpočinkový a opravdu si zde užívají obdivovatelů "podmořské podívané". Potapěči a šnorchlaři si zde opravdu přijdou na své. Korálové útesy jsou plné pestrobarevných rybek, želv, chobotnic a rejnoků. Potapěči rádi objevují podmořské jeskyně, kde se  skrývají větší druhy ryb. Na všech ostrovech jsou velmi dobré podmínky pro všechny vodní sporty. V hotelových resortech je možné si půjčit sportovní vybavení. Dovolená na Maledivách, to je skutečný "ráj na zemi".

 Neváhejte s rezervací a nedoufejte, že na poslední chvíli budou letenky a pobyt levnější, oba ostrovy jsou oblíbené a letenky i hotely jsou právě v těch zajímavějších cenách velmi brzy vyprodané. 
Spolupracujeme s renomovanými cestovními kancelářemi a najdeme pro vás vždy nejvýhodnější nabídku.

 

Kontaktujte nás na e-mail: info@ostrovy365.cz nebo na tel. 728800332